Wanna owalna czy prostokątna? Rozstrzygamy dylemat

Łazienki nowoczesne z wanną to coraz powszechniejszy trend w polskich domach. Budujemy mieszkania o dużych gabarytach, więc bez problemu mieszczą się w nich urządzenia, takie jak wanna owalna wolnostojąca czy wanna prostokątna. Ogólnie wanna stojąca zdaje się wypierać kabiny prysznicowe, czego dowodem są statystyki ich sprzedaży. Wanna wolnostojąca cieszy się ogromnym uznaniem w oczach klientów, zatem przeanalizujmy jej dwa najpopularniejsze rodzaje.

Wanna owalna wolnostojąca

Wanna owalna wolnostojąca skierowana jest przede wszystkim dla użytkowników, dysponujących dość dużą przestrzenią w łazience. Zajmuje nieco miejsca, choć trzeba zaznaczyć, że nie musi osiągać pokaźnych rozmiarów. Najlepszym tego przykładem niech będzie wanna owalna 170 cm × 75 cm. Nie zabiera zbyt wiele powierzchni, natomiast umożliwia jednoczesne mycie się dwóm osobom. Z punktu widzenia par, lubiących romantyczne kąpiele, jest to doskonałe wyjście.

Wanna prostokątna

Z kolei wanna prostokątna cechuje się łatwością montażu oraz wizualnym minimalizmem. Idealnie sprawdza się w przypadkach, gdy posiadamy mały metraż, a nie chcemy zakładać kabiny prysznicowej. Tego typu wanna stojąca pozwoli odprężyć się po ciężkim dniu zarówno dorosłemu, jak i maluchowi ze sporym orężem zabawek.

Szeroki wybór rozmiarów

Przed kupnem mądrze jest określić wstępne wymiary urządzenia. Dzięki temu szybciej dokonamy transakcji. Sam dobór gabarytów nie powinien przysporzyć większych problemów, gdyż producenci oferują wiele rozmiarów. Przykładem niech będzie wcześniej wspomniana wanna owalna 170 cm × 75 cm, ale i o proporcjach  180 cm × 80 cm. Z kolei wanna prostokątna dostępna jest choćby w wariantach 190 cm × 90 cm czy 160 cm × 70 cm.

Ciekawe dodatki

Wanna wolnostojąca może być również wyposażona w szereg dodatków. Do tych najpopularniejszych zaliczamy:

  • zintegrowane podłokietniki,
  • regulowane nóżki,
  • hydromasaż,
  • termostat,
  • wyjście AUX.

Wszystkie te elementy sprawiają, że łazienki nowoczesne z wanną są coraz powszechniejszym zjawiskiem i powoli przestają dziwić tych, dla których jeszcze do niedawna były czymś nie do pomyślenia. Zobacz więcej na https://vigourpolska.pl/wanny

Dodaj komentarz